Хороскоп

Годишен хороскоп 2017

Овен (21.03 – 20.04) Љубов Наздравете! Започнува една од најсреќните години на љубовен план за вас во последната деценија. Среќните и здрави врски ќе преминат на следното ниво, а врските кои виселе на конец или ќе бидат зацврстени или заменети ...

Прочитај повеќе »

Дневен хороскоп Петок (30.12.2016)

Овен (21.03 – 20.04) Потребно е да направите добар избор, но постојат ситуации кои ја отежнуваат работната процена. Имате големи очекувања, но вашиот партнер често ги прикрива своите намери. Задоволство е кога правите нешто во име на заедничката радост и ...

Прочитај повеќе »

Дневен хороскоп Среда (28.12.2016)

Овен (21.03 – 20.04) Сакате да бидете забележани и ќе направите се за да го постигнете тоа. Верувате дека ќе ве прифати некој со кој претходно сте соработувале, иако меѓувремено сте имале проблеми со некој Рак или Јарец, обидете се ...

Прочитај повеќе »

Дневен хороскоп Вторник (27.12.2016)

Овен (21.03 – 20.04) Не оставате доволно убедлив впечаток на колегите и соработниците. Во љубовта нема причина да го прикривате вашето нерасположение пред саканото лице. Бик (21.04 – 21.05) Добро размислете пред да повлечете некој нов деловен потег. Во љубовта ...

Прочитај повеќе »

Дневен хороскоп Понеделник (26.12.2016)

Овен (21.03 – 20.04) Единствената опасност која ви се заканува за овој ден е брзоплетост и површност. Никаде не ве фаќа место. Токму сега ќе се двоумите дали да прифатите некоја друга работа или да одбиете. Најважно од сѐ е ...

Прочитај повеќе »

Дневен хороскоп Петок (23.12.2016)

Овен (21.03 – 20.04) Зголемениот број на обврски ќе ви го расипе денешното расположение. Ќе бидете склони кон нервоза, раздразливост, а добро би било повеќе да го користите мозокот и подобро да се организирате во работата. Во сотојба сте да ...

Прочитај повеќе »

Дневен хороскоп Четврток (22.12.2016)

Овен (21.03 – 20.04) Ќе се однесувате непромислено. Можно е да ги пропуштите предизвиците. Додека во прашањето поврзано со работата воглавно ќе бидете трезвени практични и внимателни. Во меѓучовечките односи покажувате нетрпение. Ако имате врска иницијативата пртепуштете му ја на ...

Прочитај повеќе »

Дневен хороскоп Среда (21.12.2016)

Овен (21.03 – 20.04) Партнерот е подготвен да ви помогне кога тоа е потребно. Некои работи прво расчистете ги со себе, а потоа и со другите. Избегнувајте ги пороците Бик (21.04 – 21.05) Со партнерот одлично се надополнувате, но се ...

Прочитај повеќе »

Дневен хороскоп Вторник (20.12.2016)

Овен (21.03 – 20.04) Овој ден делува на вашата амбиција, но и на семејните односи. Се трудите да му се допаднете на еден Лав со кој можете лесно да се договорите за многу работи, но тој веројатно не посветува многу ...

Прочитај повеќе »

Дневен хороскоп Понеделник (19.12.2016) 

Овен  (21.03 – 20.04)Денот е одличен за работа, за патувања како и за запознавање на нови луѓе. Во втората половина на денот ве очекува расправија. Добро одберете зборови може да повредите некого Бик (21.04 – 21.05) Денот е одличен за ...

Прочитај повеќе »