fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

1.100 нови ковид случаи во земјава – во Гостивар 68, починати две лица

Објавено

на

Во последните 24 часа се направени 2824 тестирања, а регистрирани се 1100 нови случаи на ковид-19 во:
-Скопје 439
-Куманово 56
-Дебар 5
-Штип 42
-Прилеп 52
-Тетово 58
-Струга 29
-Велес 27
-Битола 73
-Охрид 32
-Кавадарци 51
-Гостивар 68
-Гевгелија 5
-Струмица 33
-Крива Паланка 15
-Радовиш 5
-Крушево 2
-Кочани 23
-Пробиштип 3
-Демир Хисар 3
-Македонски Брод 4
-Пехчево 1
-Берово 1
-Валандово 1
-Виница 2
-Делчево 3
-Кратово 2
-Свети Николе 17
-Кичево 16
-Ресен 10
-Неготино 22
Починати се 30 лица, дванаесет пациенти од Скопје (85, 68, 65, 59, 52, 73, 59, 78, 85, 68, 49 и 68г), еден од Куманово (73г), тројца од Прилеп (73, 63 и 73г), еден од Тетово (62г), двајца од Струга (57 и 64г), двајца од Битола (62 и 67г), двајца од Гостивар (64 и 64г), еден пациент од Струмица (74г), еден од Радовиш (65г), еден од Крушево (80г), еден од Пробиштип (76г), еден од Берово (58г), еден од Ресен (66г) и еден пациент од Неготино (66г). Пациентите се починати во болнички услови.
Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 585 оздравени пациенти од:
-Скопје 168
-Куманово 37
-Штип 37
-Прилеп 47
-Тетово 10
-Струга 20
-Велес 32
-Битола 42
-Охрид 41
-Кавадарци 15
-Гевгелија 8
-Струмица 19
-Крива Паланка 4
-Радовиш 4
-Кочани 13
-Пробиштип 5
-Демир Хисар 2
-Македонски Брод 5
-Пехчево 2
-Берово 4
-Виница 10
-Делчево 5
-Кратово 3
-Свети Николе 14
-Кичево 21
-Ресен 6
-Неготино 11
Досега во земјата се направени вкупно 344.085 тестирања на Ковид-19.
Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 66330, бројката на оздравени пациенти е 42241, на починати е 1877, а бројот на активни случаи изнесува 22212.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Обновени се податоците: Проверете дали сте добитник на финансиска помош од 6.000 денари

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 4 недели

Надминат проблемот на „купувај домашно“ приговори може да поднесуваат и граѓаните на Општина Гостивар

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 4 недели

На „купувам домашно“ нема опција за приговор за граѓани на Гостивар

Гостиварпред 5 дена

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 1 недела

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!