fbpx
Поврзи се со нас

Што, како, каде?!

Ian Gillan во Скопје 5.11.2016

Објавено

на

Легендарниот Ian Gillan доаѓа на 5ти ноември во Вип Арена, на вечер посветена на најголемите хитови на Deep Purple, заедно со бендот на Don Airey и Македонската Филхармонија.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!