Поврзи се со нас

Македонија

11 Октомври – среда, неработен ден

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на Република Македонија, 11 октомври (среда), Денот на народното востание, е неработен ден за сите граѓани на  Република Македонија.

Министерството за труд и социјална политика им го честита Денот на народното востание на граѓаните на Република Македонија.

Сподели:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!