fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Одбележување на 11 Октомври во Гостивар

Објавено

на

Денеска во пресрет на големиот државен празник 11 Октомври – Ден на народното востание. Во организација на ОО на Сојузот на Борците на Македoнија – Гостивар започна одбележувањето на државниот празник – 11 Октомври.

Во присуство на членови на боречката организација, претставници од политичките партии, ученици и граѓани, се обрати претседателот на ОО СБМ Гостивар Ратко Ѓиноски кој ги потесети присутните за периодот на Втората светска војна. Во одбележувањето учествуваа ученици од гостиварското ООУ Гоце Делчев со пригодна културно уметничка програма која ја изведоа во салата на дирекцијата на ХЕЦ Мавровo.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!