Поврзи се со нас

Гостивар

112 нови позитивни на корона во земјава, 2.179 оздравени – Гостивар 1 смртен случај

Објавено

на

Во последните 24 часа се направени 4.196 тестирања, а регистрирани се 112 нови случаи на Ковид 19 во:-Скопје 30 -Куманово 13 -Кичево 8 -Битола 7 -Радовиш 6 -Охрид 5 -Прилеп, Кочани и Македонска Каменица по 4 -Тетово, Велес, Кавадарци, Струмица, Делчево, Пробиштип и Кратово по 3 -Штип и Неготино по 2-Гостивар, Гевгелија, Свети Николе, Крива Паланка, Виница и Валандово 1.

Пријавени се вкупно 13 починати лица: 3 од Скопје (66г,75г и 90г), по две лица од Битола (85г и 89г) и Струга (76г и 85г), по едно лице од Куманово (88г), Тетово (85г), Охрид (66г), Гостивар (69г), Кавадарци (71г) и Кочани (55г).

Регистрирани се 2.179 оздравени пациенти од:

-Скопје 924
-Куманово 189
-Битола 166
-Прилеп 137
-Тетово 97
-Охрид 94
-Велес 76
-Кичево 65
-Гостивар 60
-Штип 55
-Кавадарци 43
-Ресен 41
-Гевгелија 28
-Струмица и Струга по 26
-Неготино 24
-Кочани 23
-Делчево 18
-Свети Николе 17
-Виница и Демир Хисар по 14
-Радовиш 9
-Крива Паланка, Богданци и Крушево по 8
-Македонска Каменица и Валандово по 3
-Пробиштип 2
-Демир Капија по 1

Досега во земјата се направени вкупно 753.923 тестирања на Ковид-19.

Вкупната бројка на Ковид-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 154.636, бројката на оздравени пациенти е 145.606, на починати е 5.197, а бројот на активни случаи изнесува 3.833

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 2 недели

Стани успешен техничар за е-трговија, дигитален маркетинг и угостителство, сметководител, банкар, правник – запиши се во СЕОУ Гостивар

Македонијапред 4 недели

Нови цени на горивата од полноќ!

Видео емисиипред 2 недели

Гледајте денес – Видео интервју со д-р Стојо Бошкоски

Гостиварпред 2 недели

MINT fintech group и во Гостивар: Менувачница, Осигурување, Инвестициски решенија, Дигитални плаќања, Кредити..

Гостиварпред 4 недели

Духот на работните акции живее и денес, Здружението на акцијаши Гостивар верно на мисијата

Гостиварпред 2 недели

Автомобил излетал од патот Гостивар – c.Беловиште и паднал во Лакавичка река

Рецептипред 4 недели

Домашен сок од цреша по рецепт на нашите баби

Гостиварпред 4 недели

Во пресрет на доаѓањето на печалбарите подготовки и мерки за ред во сообраќајот

Гостиварпред 3 недели

Неуморен автор! Гостиварецот Кипроски промовира уникатна и ретка монографија

Гостиварпред 3 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 3 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 5 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 6 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 7 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 7 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 10 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 10 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 11 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена