fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

115 лица во Гостивар казнети со по 20 евра оти не носеле маски

Објавено

на

Во текот на изминатото деноноќие,  според статистиката на Секторот за внатрешни работи Тетово за неносење заштитни маски на вкупно 183 лицa (Теотов-68 и Гостивар-115) изготвени им се прекршочни платни налози, согласно член 6  од соодветната владина Уредба. Тие се соочуваат со казни од по 20 евра. Ова е до сега највисоката дневна бројка на казни за неносење заштитни маски во Гостивар.

Во истиот период на 123 лица во Тетово и 41 лицe во Гостивар изготвени им се нови решенија за изолација од Државниот санитарен и здравствен инспекторат, а контроли им биле извршени во Тетово на 1025 и Гостивар 527 лицe со вакви решенија и при тоа било констатирано  дека едно лице во Тетово не го почитувало издаденото решение.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ ТРЕБА ДА СЕ ЛЕГАЛИЗИРА МАРИХУАНАТА ВО ЗЕМЈАВА?

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!