fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

19 годишник од Гостивар прекршил полициски час и агресивно се однесувал кон полицајци

Објавено

на

Вчеравечер (3 мај)  околу 23 часот и 15 минути, полициски службеници на Одделението за внатрешни работи Гостивар, на улица „18 Ноември“ во Гостивар, лишиле од слобода 19-годишен гостиварец, кој агресивно се однесувал и ги спречувал полициските службеници во извршување на службени дејствија, а кој,  исто така,  претходно ја прекршил и забраната за движење, соопшти СВР Тетово.

Тој бил задржан во Полициската станица Гостивар и по целосното расчистување и документирање на случајот ќе му бидат изготвени соодветни поднесоци, најави полицијата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!