Поврзи се со нас

Гостивар

190 нови позитивни во земјава од 2.636 ковид тестирања изминато деноноќие

Објавено

на

Во последните 24 часа направени се 2.636 тестирања, а регистрирани се 190 нови случаи на КОВИД-19, соопшти Министерството за здравство. По региони:
• Скопје – 93
• Куманово – 25
• Прилеп – 13
• Битола – 12
• Кратово – 7
• Кавадарци и Демир Хисар – по 5
• Тетово и Крива Паланка – по 4
• Велес, Охрид, Струга и Свети Николе – по 3
• Струмица, Кичево и Гевгелија – по 2
• Штип, Кочани, Ресен и Радовиш – по 1
Во текот на изминатите 24 часа починале 10 лица: 2 починати лица од Скопје ( 78г, и 83г), по едно починато лице од Штип (56г), Кавадарци (81г), Кичево (76г), Прилеп (52г), Крива Паланка (76г), Кочани (83г), Охрид (63г) и Струга (78г). Сите пријавени лица се починати во болнички услови.
Дополнително, согласно Регистерот на умрени лица со дијагноза КОВИД-19 од Мој Термин, нема пријавени починати лица.
Регистрирани сe 293 оздравени пациенти од:
• Скопје – 138
• Куманово – 23
• Штип – 19
• Битола – 15
• Кавадарци – 14
• Крива Паланка – 12
• Свети Николе – 11
• Кочани – 9
• Прилеп – 8,
• Велес и Кичево – по 7
• Ресен – 6
• Гевгелија и Берово – по 4
• Радовиш и Гостивар – по 3
• Кратово, Неготино и Пробиштип – по 2
• Демир Хисар, Струмица, Валандово и Демир Капија – по 1
Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 1 недела

Стани успешен техничар за е-трговија, дигитален маркетинг и угостителство, сметководител, банкар, правник – запиши се во СЕОУ Гостивар

Македонијапред 4 недели

Нови цени на горивата од полноќ!

Видео емисиипред 2 недели

Гледајте денес – Видео интервју со д-р Стојо Бошкоски

Гостиварпред 4 недели

Инцидент во угостителски објект во Гостивар

Гостиварпред 1 недела

MINT fintech group и во Гостивар: Менувачница, Осигурување, Инвестициски решенија, Дигитални плаќања, Кредити..

Гостиварпред 4 недели

Обновен и разубавен натписот Гостивар во градскиот парк

Гостиварпред 3 недели

Духот на работните акции живее и денес, Здружението на акцијаши Гостивар верно на мисијата

Гостиварпред 4 недели

Конференција во Гостивар: Треба да се направи се‘ за младите да останат тука

Гостиварпред 2 недели

Автомобил излетал од патот Гостивар – c.Беловиште и паднал во Лакавичка река

Гостиварпред 3 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 3 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 5 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 6 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 6 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 7 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 10 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 10 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 11 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена