fbpx
Поврзи се со нас

Култура

Успешна премиера на “Потрага по Министерот во Хотелот Перен Мозок”

Објавено

на

Успешна премиера на претставата “Потрага по Министерот во Хотелот Перен Мозок” во изведба на Театар “Дунек” од Гостивар. Оригинална комедија, исполнета со секојдневни случки од реалниот живот, никого не остави рамнодушен во преполната сала на Центарот за Култура АСНОМ во Гостивар.

Младата актерска екипа, полни со самодоверба многу лесно, без напор си ја одработија секој својата точка. Целосно одвлекувајќи го вниманието на гостиварската публика составена од различни возрасни генерации, која пак несебично се смееше и уживаше во текот на целиот перформанс.

Меѓу публиката не се штедеа пофални зборови за режисерот на претставата Ѓорѓи Нешкоски кој повеќе од јасно го понесе најголемиот товар за сите да уживаме во “Потрага по Министерот во Хотелот Перен Мозок”.

Единствена забелшка по завршувањето на претставата беше дека на Гостивар, дефинитивно му недостигаат повеќе вакви настани.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!