fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Силен земјотрес го стресе Гостивар

Објавено

на

Околу 11 часот силен земјотрес ги вознемири жителите на Гостивар и западниот дел од државата. Земјотрес со интезитет од 4.9 степени по Рихтер, со епицентар 30 километри северно од Тирана, Албанија. Земјотресот е почувстуван и на териториите на Црна Гора, Србија и Косово.

Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!