fbpx
Поврзи се со нас

Македонија

2. јануари – неработен ден за сите граѓани

Објавено

на

Министерството за труд и социјална политика денеска соопшти дека 1 јануари 2017 година (недела), Нова Година, односно 2 јануари 2017 година (понеделник) е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија.

Од Министерството на сите граѓани на Република Македонија им ја честитаат Новата Година.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!