fbpx
Поврзи се со нас

Македонија

Отворена ловната сезона 2017/2018

Објавено

на

Од 1 октомври официјално стартува ловната сезона на крупен дивеч, со што сите ловџии ќе имаат можност да ги покажат своите ловечки способности. Ловната сезона на крупен дивеч, дива свиња, волк и лисица трае до крајот на јануари наредната година, поточно четири месеци.

Од гостиварските ловечки здруженија објаснија дека дозволите и ловот се издаваат и изведуваат согласно со Законот за лов и дека се испочитувани сите законски норми и процедури за старт на ловната сезона. Тие се надеваат дека и оваа ловна сезона ќе биде богата со ловечки приказни како и досега.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!