Поврзи се со нас

Останато

2022 НИЗ ФОТОГРАФИИ: Прогласување на преподобниот Кирил Пејчиновиќ за светител Кирил Лешочки

Се вели „Една слика, илјада зборови“, а фотографиите отсекогаш важат и за најубави спомени. Токму затоа, во последниот месец од годинава, ќе реемитуваме повеќе од 15 фоторепортажи од настаните кои ги овековечивме низ објективот на Gostivarpress.mk. Заедно се потсетуваме што „сликнавме“ во 2022 година..

Објавено

на

Тетово, Г. Климент, епископ Хераклејски ја прочита одлуката на САС на МПЦ-ОА за вбројување на преподобниот Кирил Пејчиновиќ Лешочки во редовите на светите. 


Св. Кирил Лешочки – Прв светец од Тетовско-гостиварската епархија (Фото)

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена