Поврзи се со нас

Останато

2022 НИЗ ФОТОГРАФИИ: Во Галичник ечеа македонски песни во чест на 1 век од раѓањето на Сариевски

Се вели „Една слика, илјада зборови“, а фотографиите отсекогаш важат и за најубави спомени. Токму затоа, во последниот месец од годинава, ќе реемитуваме повеќе од 15 фоторепортажи од настаните кои ги овековечивме низ објективот на Gostivarpress.mk. Заедно се потсетуваме што „сликнавме“ во 2022 година..

Објавено

на

Галичник, 15 јули 2022 – „Дејгиди луди млади години“, „Нарочува бело Менде“, „Кондисал Ајрадин Паша“, „Филизо моме“, Учи ме мајко карај ме“, „Зајко кокорајко“, „Бог да убиет дебрани“, „Ој овчарче“, „Море доста оде, доста шета“, „Сулејман седит на кулата“„Зајди, зајди“, беа само дел од песните кои го остави Сариевски, а во негова чест ечеа од Галичник.


Во Галичник ечеа македонски песни во чест на 1 век од раѓањето на Сариевски (Галерија)

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 6 дена

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 3 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Вестипред 3 дена

Вo Здравствен дом Ростуше дијагностика и интервенции со современа апаратура за пациентите од цел регион

Гостиварпред 3 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 3 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 4 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 2 недели

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Гостиварпред 1 недела

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Македонијапред 3 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Популарно изминативе 100 дена