Поврзи се со нас

Гостивар

Во Гостивар приведено лице кое извршило кражба во автомобил

СВР Тетово соопшти дека вчера (22 јануари) околу 12 часот и 10 минути, на улица „Мајор Чеде Филиповски“ во Гостивар, полициски службеници на Одделението за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода 48-годишниот И.Б. од селото Равен, кој претходно извршил тешка кражба во патничко моторно возило „голф“ со гостиварски регистарски таблици, сопственост на 31 годишниот А.А. од долнореканското село Аџиевци.

Тој бил задржан во Полициската станица Гостивар, а одзедмените предмети му биле вратени на сопственикот на возилото. По целосно документирање на случајот против лицето ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!