fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Средношколците го одбележаа Светскиот ден на мирот

Објавено

на

Учениици од средношколските училишта од Гостивар со марш низ улиците го одбележаа 21 септември Светскиот ден на мирот. Учениците мирно и достоинствено прошетаа низ градот, потсетувајќи ги останатите граѓани на малку подзаборавената мисла дека мирот нема цена.

Целата на овој Меѓународниот ден на мирот е потсетување на сите оние кои имаат недоразбирања, да ги решаваат по мировен пат.

Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!