fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Колона возила на патот од Леуново кон Бунец

Објавено

на

Колона од возила на патниот правец Леуново – Бунец. Сообраќајот се одвива доста отежнато поради тесниот коловоз, нема можност за разминување на возилата кои се движат во двата правци. Машина за расчистување на снегот работи на терен, но ќе им бидат потребни повеќе часови да ги нормализираат проблематичните 6-7 километри. Дополнителен проблем е зголемената фреквенција на возила.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!