fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

22 граѓани во Гостивар ставени во изолација со решенија изминатото деноноќие

Објавено

на

Според статистиката на Секторот за внатрешни работи Тетово, во изминатото деноноќие на гостиварското подрачје Државниот санитарен и здравствен инспекторат изготвил нови решенија за изолација на 22 лица. Истиот период, биле исконтролирани 123 граѓани со вакви решенија и при тоа не било утврдено непочитување, односно сите биле во домовите.

Контролите на полицијата во регионот на Гостивар и во петок и сабота на граѓаните кои имаат решенија за изолација поминале без утврдени прекршоци. Така не било на тетовското подрачје, каде тие денови полицијата регистрирала 2 случаи на непочитување на решенијата. Наместо да седат дома во изолација, две лица, од кои едното позитивно на Ковид се шетале надвор, и посетиле угостителски објекти.

Регионот на Гостивар, заклучно со 10 октомври е со 75 активно заразени со коронавирус, додека тетовско со 210.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 1 недела

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 1 недела

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 4 недели

Какво време не‘ очекува оваа работна недела?

Гостиварпред 4 недели

Од полноќ нови цени на горивата

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!