Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

  • Дата: 18/05/2018 | 09:03

Какво време не очекува овој викенд во Гостивар?

Викендот што претстои ќе биде сончево, но повремено облачно со услови за дожд и грмотевици.
Денес е петок, 18 мај, 138 ден во годината. До крајот на годината останува уште 227 ден. Сонцето изгреа во 5 часот и 12 минути, а ќе зајде во 19 часот и 48 минути. Денот ќе трае 14 часа и 36 минути.
Денес во Гостивар времето ќе биде облачно, со повремени сончеви периоди. Во утринските часови минималната температура достигна до 12 степени. Во текот на денот максималната температура ќе достигне до 24 степени. Услови за дожд ќе има кон крајот на денот.
Во сабота не очекува слично време проследено со намалување на дневните температури. Температурите во текот на денот ќе се движат од 9 до 22 степени. Недела ќе биде облачно, мирно без ветер ,но нестабилно, со услови за грмотевици и дождливо. Минималната температура ќе биде 11 степени, додека максималната 24 степени.

Напишете коментар