Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

  • Дата: 17/05/2018

Нападнат гостиварец додека возел мотор, осомничени се двајца малолетници

Дваесет и едногодишниот Т.Т. од Гостивар, вчера попладне пријавил дека движејќи се со моторцикл од Чегране кон Чајле, физички бил нападнат од две лица, исто така, со моторцикли, кои со метален боксирач и дрвен предмет почнале да го удираат по главата и телото и му нанесле видливи повреди.

СВР соопшти дека два часа по пријавувањето, во присуство на нивните родители, лишени од слобода се двајца малолетници од Чегране на возраст од 17 години, поради сомнение за нивна непосредна инволвираност  во нападот.

Се преземаат мерки и активности за велосно расветлување на сите поединости во врска со пријавеното, извести полицијата.

Оставете коментар

Вашата Емаил адреса нема да биде објавена.Задолжителните полиња се означени *

*