Поврзи се со нас

Гостивар

25 годишна девојка приведена и задржана во ПС Гостивар

Објавено

на

Ноќеска (22 октомври) околу 1 часот и 30 минути, во акциска контрола спроведена од полициски службеници на МВР во угостителски објект во  гостиварски Добридол, приведена е 25-годишната Т.Г. од Република Србија, поради сомнение за нелегален престој и престојување спротивно на целта.

Девојката е задржана во Полициската станица Гостивар за натамошна постапка, извести СВР.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Спортпред 29 минути

КК Гостивар денеска го пречекува седмопласираниот Еуроникел

Гостиварпред 2 часа

Во Гостивар лишени од слобода три лица барани за затворски казни

Македонијапред 3 часа

Од денес стапува во сила одлуката за намалување и замрзнување на цените на тоалетната хартија, влошките…

Гостиварпред 4 часа

При заплена на 4 килограми марихуана приведени лица од Гостивар и од Битола

Гостиварпред 5 часа

Утрово најстудено во Лазарополе, попладне се очекува дожд

Вестипред 18 часа

AccuWeather објави голема прогноза за пролетта: Еве што се очекува за нашиот дел од Европа, некои се загрижени

Македонијапред 21 час

Протест на машинскиот и извршниот персонал на МЖ Транспорт, најавена блокада на железничкиот сообраќај

Гостиварпред 22 часа

Во вторник старт на изградбата на автопатот Тетово-Гостивар, посебен сообраќаен режим поради свеченоста

Гостиварпред 1 ден

Инцидент во модуларната болница во Гостивар, жена се заканувала на персоналот

Гостиварпред 2 недели

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 4 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Вестипред 1 недела

Вo Здравствен дом Ростуше дијагностика и интервенции со современа апаратура за пациентите од цел регион

Гостиварпред 4 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 3 недели

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Гостиварпред 4 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 2 недели

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Македонијапред 4 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 3 недели

Гостопримството на гостиварци и дали биле подобри домаќини од тетовци?…

Огласи за вработување:

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Një vajzë 25 vjeçare e arrestuar dhe e mbajtur në SP Gostivar

Објавено

на

Mbrëmë (25 Tetor) rreth orës 1 e 30 minuta, në aksion kontrollues i zbatuar nga zyrtarë policorë të MPB në objektin hotelierik në Dobërdoll, të Gostivarit,  është arrestuar 25 vjeçarja T.G. nga Republika e Sërbisë, për shkak të dyshimit për qëndrim ilegal dhe qëndrim në kundërshtim nga qëllimi.

Vajza është mbajtur në Stacionin policor Gostivar për procedurë të mëtutjeshme, njoftoi SPB.

 

Популарно изминативе 100 дена