fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

28 лица казнети за неносење маски во Гостивар

Објавено

на

Во текот на изминатото деноноќие,  според статистиката на Секторот за внатрешни работи Тетово  за неносење заштитни маски на вкупно 110 лицa (Тетово-82 и Гостивар-28) изготвени им се прекршочни платни налози, согласно член 6  од соодветната владина Уредба.

Во овој период на тетовско-гостиварското подрачје  на  71 лице во Тетово и 26 лицa во Гостивар изготвени им се нови решенија за изолација од Државниот санитарен и здравствен инспекторат, а контроли им биле извршени во Тетово на 789 и Гостивар 284 лица со вакви решенија и  при тоа не било констатирано непочитување на решенијата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!