fbpx
Поврзи се со нас

Вести

2МФЛ: ФК Гостивар нерешено во Кичево – Вардар од Форино загуби дома

Објавено

на

Викендов се одигра 12-тото коло од 2МФЛ – Запад, кое не беше најсреќно за претставниците на Гостивар во ова натпреварување.

ФК Гостивар имаше тежок натпревар против екипата на ФК Велазерими. На градскиот стадион во Кичево одиграа нерешено 1:1. Гостиварци поведоа во првата минута, со погодокот на Бурак Менга, домаќините израмнија во 10 минута и мрежите мируваа до крајот на натпреварот. По 12 одиграни кола екипата на Гостивар и има 5 победи, 4 нерешени, 3 порази и се наоѓа на 5. позиција на табелата. Во следното коло ФК Гостивар ќе му гостува на Кораб во Дебар.

Фудбалерите на Вардар од Форино на домашен терен играа со екипата на ФК Лабуништа. Резултатот го отворија домаќините во 16. минута поведувајќи со голот на Елмир Алији, но тоа беше се што прикажаа. Гостите од Струга успеаа да направат целосен пресврт и однесат трите бода од Гостивар, натпреварот заврши 1:2. Форинци со 17 бодови се наоѓаат на 6.позиција на табелата. Во следното коло ФК Вардар ја пречекува екипата на Велазерими 77.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Како треба да се одвива наставата во училиштата?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!