fbpx
Поврзи се со нас

Спорт

2МФЛ: ФК Гостивар одигра нерешено со ГФК Охрид

Објавено

на

Викендов се комплетира 23. коло во Втората македонска фудбалска лига – Запад, во кое екипата на ФК Гостивар имаше директен дуел во борба за 3. место со екипата на Охрид, натпревар кој заврши 1-1.

Хакан Лимани донесе водство за домашната екипа, со погодок во 45. минута. Гостиварци имаа водство до пред самиот крај на натпреварот, во судиското продолжение охриѓани преку Вељаноски дојдоа до израмнување, поставувајќи го конечниот резултат 1-1.

Во следното коло Гостивар ќе ја пречека екипата на Велазерими 77 од Кичево.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!