fbpx
Поврзи се со нас

Спорт

2МФЛ: ФК Гостивар подобар од Дрита – Вардар Форино загуби од Кадино

Објавено

на

Викендов се одигра 5-тото коло од Втората МФЛ – Запад. Фудбалерите на ФК Гостивар гостуваа во Боговиње кај екипата на Дрита, ФК Вардар од Форино ја пречека екипата на Кадино од Скопје.

ФК Гостивар запиша нови три бода во ова петто коло. Ја совладаа екипата на Дрита со резултат 1:3. Иако домаќините први дојдоа до водство во 15. минута, гостите направија целосен пресврт. Головите за гостиварци ги постигнаа Хакан Лимани во 54. минута, Белули во 60. и Кировски во 80.минута. Гостивар со 11 бодови се наоѓа на втората позиција на табелата, веднаш позади ФК Скопје, со кого ќе се сретне во следното коло.

Вардарци од Форино претепеа неочекуван пораз од екипата на Кадино, на домашен терен загубија со резултат 0:4. Со пет бодови се наоѓаат на 8. позиција. Во следното коло ќе гостуваат во Охрид.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 6 дена

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 3 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Гостиварпред 2 недели

Во Гостивар ќе се постават ПЛАСТИКОМАТИ – остави пластично шише, земи пари!

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!