fbpx
Поврзи се со нас

Спорт

2МФЛ: ФК Гостивар подобар од Кораб – Вардар Форино загуби во Кичево

Објавено

на

Викендов се одигра 3-тото коло од Втората МФЛ – Запад. Фудбалерите на ФК Гостивар ја пречекаа екипата на Кораб, ФК Вардар од Форино гостуваше во Кичево кај екипата на Велазерими 77.

После победите над Лабуништа/Тетекс во минатото коло, ФК Гостивар запиша нови три бода, совладувајќи ја екипата на Кораб од Дебар со резултат 1:0. Единствениот гол на натпреварот го постигнаа Валтрин Ќали во 25. минута. ФК Гостивар по три одиграни кола се наоѓа на делба на првата позиција со ФК Скопје, со по 7 бодови. Во следното коло ќе ја пречека екипата на Велешта.

Вардарци од Форино загубија на тешкото гостување во Кичево, екипата на Велазерими 77 славеше со резултат 2:0. Головите за домаќините ги постигна Адили од пенал во 43. и Рамадани во 59. минута. Форинци од три одиграни натпревари имаат два бода и се наоѓаат на претпоследната позиција на табелата. Во следното коло ќе гостуваат во Дебар кај екипата на Кораб.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Обновени се податоците: Проверете дали сте добитник на финансиска помош од 6.000 денари

Гостиварпред 4 недели

Надминат проблемот на „купувај домашно“ приговори може да поднесуваат и граѓаните на Општина Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 4 недели

На „купувам домашно“ нема опција за приговор за граѓани на Гостивар

Гостиварпред 5 дена

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 1 недела

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!