Поврзи се со нас

Спорт

2МФЛ: Гостивар-Тетекс 3:0, ФК Скопје-Вардар Форино 6:0

Објавено

на

Викендов се одигра 11.коло од Втората македонска фудбалска лига. Екипата на Гостивар славеше против Лабуништа/Тетекс, ФК Вардар од Форино доживеа дебакл од ФК Скопје.

Продолжува борбата на ФК Гостивар за врвот на табелата, совладувајќи ја последнопласираната екипа на Лабуништа/Тетекс со 3-0. Головите за гостиварци ги постигнаа Гаши во 28.минута, Есати во 86. и Кировски во 88.минута. ФК Гостивар се наоѓа на втората позиција со 23 бодови. Во следното коло гостува во Дебар, кај екипата на Кораб.

ФК Вардар од Форино гостуваше кај лидерот на табелата екипата на ФК Скопје. Форинци го загубија натпреварот со 6-0, полувреме 2-0. Форинци се наоѓаат на 8.позиција на табелата со 12 бодови. Во следното коло ја пречекуваат екипата на Велазерими 77 од Кичево.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 3 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 3 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 4 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 4 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 7 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 8 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

АНКЕТА:

Дали ќе гласате на претстојните ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ и ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024?
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена