fbpx
Поврзи се со нас

Спорт Гостивар

2МФЛ: Вардар од Форино го совлада Скопје – ФК Гостивар нерешено со Пелистер

Викендов се одигра 5-тото коло во Втората Македонска фудбалска лига – Запад.

Екипата на Вардар од Форино успеа да ја запише втората победа во новата сезона во 2МФЛ, совладувајќи ја првопласираната екипа на табелата ФК Скопје со резултат 2:0. Головите за Вардар ги постигна Аријан Ејупи во 7 и 49 минута. Во следното коло форинци ќе гостуваат во Боговиње, кај екипата на Дрита.

ФК Гостивар на тешкото гостување во Битола кај Пелистер одигра натпревар без голови. Екипите ги поделија бодовите, што беше доволно овие два тима да ги заземат првото и второто место на табелата со по 10 бодови. Во следното коло Гостивар ја пречекува екипата на ФК Кадино.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Кој ќе ја состави новата Влада?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!