Поврзи се со нас

Спорт Гостивар

2МФЛ: Вардар од Форино нерешено дома – ФК Гостивар загуби во Дебар

Викендов се одигра 13-тото коло од 2МФЛ – Запад, кое не беше најсреќно за претставниците на Гостивар во ова натпреварување.

Фудбалерите на Вардар од Форино на домашен терен играа со екипата на ФК Велазерими од Кичево. Натпреварот заврши со најнепопуларниот резултат, без голови 0:0. Форинци со 18 бодови се наоѓаат на 6.позиција на табелата. Во следното коло ќе му гостуваат на ФК Скопје, во Скопје.

ФК Гостивар беше фаворите против екипата на Кораб од Дебар. Гостиварци поведoa во 20.минута со погодокот на Кристијан Ристовски. Но тоа беше се што прикажаа фудбалерите. Со погодоците во 45. и 82.минута, дебрани се изборија за целосен пресврт, натпреварот заврши 2:1. По 13 одиграни кола екипата на Гостивар и има 5 победи, 4 нерешени, 4 порази и се наоѓа на 5. позиција на табелата. Во следното коло ФК Гостивар го пречекува лидерот на табелата Пелистер.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!