fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

30 граѓани во Гостивар казнети во последното деноноќие за неносење маски

Објавено

на

Во текот на изминатото деноноќие,  според статистиката на Секторот за внатрешни работи Тетово за неносење заштитни маски на вкупно 63 лицa, од кои 33 во Тетово и 30 во Гостивар, изготвени им се прекршочни платни налози, согласно член 6  од соодветната владина Уредба.

Во овој период на 21 лицe во Тетово и на 25 во Гостивар изготвени им се нови решенија за изолација од Државен санитарен инспекторат. Контроли им биле извршени на 502 лица во Тетово и 241 лице во Гостивар, со вакви решенија и при тоа не биле констатирани непочитувања на издаденте решенија  за изолација.

Во периодот од 20 часот на 26 април до 5 часот на 27 април 2021 година на подрачјето на СВР Тетово регистрирани се 4 прекршувања на владината одлука за целосна забрана за движење на граѓаните, односно на полицискиот час, од кои 3 во Тетово и 1 во Гостивар.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

анкета:

Дали треба да се воведуваат дигитални учебници во училиштата?

  • Не (78%, 352 Votes)
  • Да (20%, 88 Votes)
  • Не знам (2%, 11 Votes)

Вкупно гласачи: 451

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!