fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

30 граѓани во Гостивар ќе платат казни од 20 евра зашто не носеле маски

Објавено

на

Полициски службеници секојдневно вршат контроли за почитувањето на мерките за заштита од коронавирусот. Носењето на заштитна опрема на лицето е задолжително во јавен затворен простор, дуќани, банки, чекални и слично, како и на отворено онаму кадешто нема услови да се одржува растојание од 2 метри.

Во изминатите два дена, на подрачјето на Гостивар вкупно 30 лица биле казнети, поради неносење на маски. За овој прекршок тие ќе треба да платат казна од 20 евра.  Тетовци биле уште понедисциплинирани во однос на почитување на мерките. Во Тетово казнени платни налози за два дена добиле 87 лица, кои полицијата ги фатила без маски на лицето.

Истиот период, Државниот здравствен и санитарен инспекторат во Гостивар издал нови 27 решенија за изолација. Биле исконтролирани околу 400 лица со такви решенија, при што не биле утврдени неправилности.

 

 

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 3 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 2 недели

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 2 недели

Водата од градскиот водовод во Гостивар забранета за пиење поради заматеност

Спортпред 3 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Гостиварпред 4 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!