Поврзи се со нас

Вести

30 нови потврдени пациенти со корона во Македонија

Во изминатите 24 часа се потврдени 30 нови случаи позитивни на КОВИД- 19 и вкупната бројка на дијагностицирани изнесува 384 лица, соопшти Министерството за здравство.
По градови новите случаи се од: Скопје-12, Куманово – 8, Прилеп – 9 и Крива Паланка-1.
Во изминатото деноноќие биле направени 342 теста, а вкупно досега 4.117 тестирања на Ковид-19.

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА

Дали сте задоволни од понудените мерки на Владата, за справување со економската криза?

Резултати од анкетата

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!