fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

34 санкции за моторциклисти во Гостивар и Тетово

Објавено

на

Во текот на вчерашниот ден (22 април) спроведена е акциска контрола на подрачјето на СВР Тетово за санкционирање на прекршоци што ги чинат возачите на мотоцикли, при што биле санкционирани 34 возачи. Од нив, 21 на тетовското и 13 на поширокото гостиварско подрачје. На сите прекршители изготвени им се соодветни поднесоци и ќе се соочат со законски предвидените глоби, соопшти полицијата нагласувајќи дека засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови.

Најмногу од прекршителите не користеле заштитен шлем, односно кацига, управувале без возачки дозволи или со истечена регистрација.

„Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.“, се вели во апелот на СВР

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!