Поврзи се со нас

Гостивар

36 смртни случаи во ковид извештајот за изминатите 24 часа, најмногу во Скопје и Тетово

Објавено

на

Во последните 24 часа се направени 6.654 тестирањe, а регистрирани се 1.037 нови случаи на КОВИД-19, соопшти Министерството за здравство. По региони:
• Скопје – 386
• Тетово – 110
• Гостивар – 73
• Куманово – 60
• Струмица – 57
• Струга – 50
• Кичево – 43
• Охрид – 35
• Дебар -32
• Прилеп, Велес и Кавадарци – по 21
• Свети Николе – 18
• Битола – 17
• Штип -14
• Гевгелија, Радовиш и Валандово – по 9
• Кочани – 8
• Неготино и Пробиштип – по 7
• Ресен и Крива Паланка – по 6
• Делчево и Кратово – по 5
• Крушево – 4
• Македонски Брод – 2
• Берово и Богданци – по 1
Пријавени се 36 починати лица: 11 починати лица од Скопје ( 76г, 70г, 69г, 67г, 67г, 65г, 62г, 50г, 48г, 48г, 47г), 8 починати лица од Тетово ( 85г, 81г, 69г, 64г, 63г, 63г, 61г, 57г), по 3 лица од Кичево ( 72г, 68г, 56г) и Струмица ( 71г, 65г, 57г), по 2 починати лица од Куманово ( 74г, 68г) и Струга ( 72г, 67г) и по едно лице од Гостивар (53г), Ресен ( 24г ), Дебар ( 54г ), Кочани ( 79г ), Велес ( 62г ), Валандово ( 58г ) и Македонски Брод( 63г ). Од починатите лица 35 се починати во болнички и едно лице во домашни услови.
Регистрирани сe 534 оздравени пациенти од:
• Скопје – 123
• Гостивар – 106
• Тетово – 85
• Куманово – 37
• Струмица – 30
• Кичево – 25
• Охрид – 21
• Струга – 18
• Битола – 11
• Кавадарци и Ресен – по 9
• Штип – 8
• Кочани и Дебар – по 7
• Радовиш, Берово и Кратово – по 6
• Виница – 5
• Прилеп – 4
• Велес и Свети Николе – по 3
• Пехчево – 2
• Валандово, Делчево и Пробиштип – по 1
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

ИСТРАЖУВАЧКА АНКЕТА:

Дали користите PayPal?

Advertisement
Гостиварпред 10 часа

На патот Кичево-Гостивар пронајдено ќесе со кокаин кај 36 годишник

Гостиварпред 12 часа

Физички напади во Гостивар – еден пред казино, друг во локал

Македонијапред 15 часа

Армијата одбележува 30 годишен јубилеј

Македонијапред 17 часа

Мицкоски: Ќе ја напуштам политиката ако некој од партијата гласа за промена на Уставот

Гостиварпред 19 часа

Владиката г.Јосиф чиноначалствуваше со света литургија во „Пресвета Богородица“ во Гостивар

Спортпред 20 часа

Столе Димитриевски МВП на дуелот со Барселона

Гостиварпред 20 часа

Лекарска помош за децата во Гостивар барајте во модуларната болница, педијатрија се реновира

Македонијапред 21 час

Училишниот прибор поскап за 50%, за прваче во просек потребни до 100 евра

Рецептипред 22 часа

Јапонски колач со само 3 состојки, најмекиот десерт што го полуде светот

Локални избори 2022пред 1 ден

Мевмед Џафери: Неуморно ќе работиме, ќе ја промениме сликата за безидејноста!

Локални избори 2022пред 1 ден

Петровска: Со Медат Куртовски, Маврово и Ростуше ќе продолжи да се развива

Македонијапред 1 ден

УХМР најавува локални поројни врнежи во ноќните часови, времето нестабилно и утре

Македонијапред 2 дена

Мигрант влегол во приколка од гостиварски камион, возачот слушнал звуци па викнал полиција

Што, како, каде?!пред 3 дена

Неверојатни цени само за Вас! – Нов Ултра леток на Ултра Маркети

Гостиварпред 2 недели

„Диви трки” на патот Тетово-Скопје: Учествувале момчиња од Гостивар, Тетово и Скопје

Што, како, каде?!пред 1 недела

Нова акција со СУПЕР НИСКИ ЦЕНИ во Монтенегро Маркети

Гостиварпред 2 недели

Од денес до недела Галичник филм фестивал

Гостиварпред 2 недели

Нападната девојка во салон за убавина во Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Трагедија на патот Маврови Анови – Дебар, животот го загубија три лица

Македонијапред 7 дена

Во автобус кој се обраќал на линија Пореч-Гостивар запленето злато вредно над 600 илјади евра

Гостиварпред 2 недели

Жртвите во страотната несреќа на патот Маврово-Дебар на возраст од 35, 42 и 52 години

Гостиварпред 2 недели

Чествување на Илинден во Гостивар во духот на традицијата со народни песни и ора

Гостиварпред 2 недели

Усмртен 52 годишен маж при групна тепачка во Гостивар

Локални избори 2022пред 2 недели

Мицкоски во Требиште и Жировница: Да изградиме општина која обезбедува иднина, д-р Мевмет тоа го може

Гостиварпред 6 дена

Гостивар: Лажно се претставувале како службени лица, со намера да и наштетат на верската заедница

Локални избори 2022пред 1 недела

Кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ со порака до жителите на Маврово и Ростуше: На нашата општина му треба будење и домаќинско работење

Гостиварпред 2 недели

Свеченост по повод празникот Илинден во Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Во Галичник ечеа македонски песни во чест на 1 век од раѓањето на Сариевски (Галерија)

Гостиварпред 1 месец

Отворен нов маркет на МОНТЕНЕГРО во Гостивар! Голема акција на дел од понудата

Гостиварпред 2 месеци

Пазар Гостивар: Поевтинети зеленчукот и овошјето, понудата богата и примамлива

Гостиварпред 2 месеци

Весели, разиграни дечиња на приредбата „Збогум градинке“ во Гостивар

Спортпред 3 месеци

Леуново достоен домаќин на првата теренска трка со пречки: Адреналин, забава, невреме, натпреварувачки дух!

Спортпред 3 месеци

МЗТ Скопје без проблеми во празната Младост против Гостивар 72-85

Спортпред 3 месеци

Пелистер славеше во празна сала со само „пет на пет“ против КК Гостивар

Вестипред 3 месеци

Наместо спортска игра, тотален хаос на натпреварот КК Гостивар-Пелистер

Спортпред 3 месеци

КК Гостивар го „стопи“ и Еуроникел 78-70

Гостиварпред 3 месеци

Концерт на гимназијата во Гостивар за успех на матурантите и добредојде на полуматурантите

Гостиварпред 4 месеци

Велигден 2022 во Гостивар: Сплотени со радост во срцата, Христос Воскресе-Навистина Воскресе!

Културапред 4 месеци

Успешен концерт во Гостивар на друштвото „Браќа Ѓиноски“ во чест на Велигден

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена