fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

38 казни за неносење маски и 58 нови решенија за изолација во Гостивар

Објавено

на

Во текот на изминатото деноноќие, според статистиката на Секторот за внатрешни работи Тетово за неносење заштитни маски во Гостивар на 38 лица изготвени им се прекршочни платни налози, согласно член 6  од соодветната владина Уредба.

Во истиот период Државниот санитарен инспекторат на 58 лица им изготвил нови решенија за изолација. Контроли им биле извршени на 272 лицa со вакви решенија и при тоа не биле констатирани непочитувања на издаденте решенија  за изолација.

Во периодот од 20 часот вчеравечер до 5 часот наутро во Гостивар е регистрирано едно прекршување на владината одлука за целосна забрана за движење на граѓаните, односно на полицискиот час.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!