fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

40-тина огласи за вработување во Гостивар – се бараат продавачи, правник, социјален работник, возачи…

Објавено

на

На веб страната на државната Агенција за вработување за регионот на Гостивар, активни се четириесетина огласи за вработувања на различен кадар.

Во приватниот сектор, фирми бараат продавачи, возачи, општи работници, медицински сестри, инженери, архитект. За државна служба, во Центарот за социјална работа во Гостивар отворени се работни места за социјален работник и правник.

Најголемиот дел од вработувањата се со полно работно време и на неопределено, а во огласите работодавачите наведуваат различни суми на месечни плати, од минимална  14.500 до околу 23.000 денари.

Целосно огласите може да се прегледаат на следниот ЛИНК

Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

анкета:

Дали треба да се воведуваат дигитални учебници во училиштата?

  • Не (78%, 352 Votes)
  • Да (20%, 88 Votes)
  • Не знам (2%, 11 Votes)

Вкупно гласачи: 451

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!