Поврзи се со нас

Гостивар

421 нов случај на коронавирус од тестирани 2.900 лица во земјава

Објавено

на

Во последните 24 часа направени се 2.900 тестирања, а регистриран е 421 нов случај на КОВИД-19:
• Скопје – 211
• Куманово – 32
• Штип – 26
• Велес – 25
• Кавадарци – 19
• Кочани – 15
• Прилеп – 13
• Охрид – 12
• Македонска Каменица – 9
• Гевгелија – 7
• Струмица, Кичево и Крива Паланка – по 6
• Свети Николе – 5
• Гостивар – 4
• Битола, Радовиш, Берово, Виница и Демир Хисар – по 3
• Кратово и Богданци – по 2
• Тетово, Неготино, Ресен, Пробиштип, Валандово и Крушево – по 1
Во текот на изминатите 24 часа починале 8 лица: 3 од Скопје (86г, 74г, 69г) и по едно починато лице од Кратово (88г), Велес (75г), Виница (66г), Куманово (64г) и Охрид (61г) Сите пријавени лица се починати во болнички услови.
Дополнително, согласно Регистерот на умрени лица со дијагноза КОВИД-19 од Мој Термин, пријавени се уште 5 починати лица, со датум на смрт од 06.09.2021 до 28.09.2021 година. Регистрирани се 3 починати лица од Скопје и по едно починато лице од Гевгелија и Битола, на возраст од 67 до 94 години. Од пријавените лица 2 се починати во болнички услови, а 3 во домашни услови.
Регистрирани сe 395 оздравени пациенти од:
• Скопје – 220
• Куманово – 31
• Струмица – 20
• Охрид и Тетово – по 14
• Кочани – 12
• Битола – 10
• Штип, Велес и Кавадарци – по 9
• Кратово – 7
• Кичево – 6
• Гевгелија и Крива Паланка – по 5
• Гостивар и Пробиштип – по 4
• Прилеп и Богданци – по 3
• Неготино и Пехчево – по 2
• Берово, Демир Хисар, Ресен, Валандово, Струга и Македонски Брод – по 1
Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

сите дневни вести на Телеграм:

Гостиварпред 2 недели

Гостиварецот Гоце Димовски нов директор на Дирекцијата за ТИРЗ

Гостиварпред 4 недели

Долга традиција на незаменлив вкус, „Ла Шишко“ со нов локал во Гостивар

Гостиварпред 4 недели

ИНТЕРВЈУ со Анастасија Јосифовска од Гостивар, студент на магистерски програм за медиумски комуникации во Словенија

Гостиварпред 3 недели

Дорис Димовска, млада музичка надеж од Гостивар подготвена да ја освојува сцената

Македонијапред 2 дена

Денес се слави Петровден

Рецептипред 3 недели

Летен ручек, одличен за периодов на жештина кога се јаде помалку и полесна храна

Гостиварпред 4 недели

Гостиварец пријавил уцена со фотографија на малолетната ќерка на социјални мрежи

Гостиварпред 3 недели

Повторно кражба на овци и јагниња во гостиварско село

Гостиварпред 4 недели

Вознемирувачки случај во гостиварско-Татко си ги нападнал ќерката и синот

Гостиварпред 4 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 4 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 6 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 6 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 7 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 7 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 10 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 11 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 11 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена