fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

45 годишна жена пронајдена мртва во куќа во Гостивар

Објавено

на

Седумнаесетгодишник од Гостивар вчера (12 ноември) околу 21 часот, во СВР Тетово пријавил дека во кујната од куќата во која живееле под закуп на улица „ЈНА“ во Гостивар, без знаци на живот ја пронашол неговата  мајка Х.И. на возраст од 45 години.

„Повикана е Брза помош, Х.И. била пренесена во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“ каде била констатирана смрт. Увид извршила екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар, a по наредба на Јавен обвинител ќе се врши обдукција. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.“, соопшти СВР.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!