fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

477 новозаразени со ковид во земјава во изминатото деноноќие

Објавено

на

Во последните 24 часа се направени 2543 тестирања, а регистрирани се 477 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 221 -Куманово 27 -Дебар 1 -Штип 13 -Прилеп 24 -Тетово 12 -Струга 3 -Велес 7 -Битола 15 -Охрид 17 -Кавадарци 20 -Гостивар 18 -Гевгелија 5 -Струмица 20 -Крива Паланка 6 -Радовиш 6 -Крушево 5 -Кочани 4 -Пробиштип 3 -Македонски Брод 2 -Пехчево 3 -Берово 7 -Валандово 2 -Виница 4 -Делчево 8 -Кратово 2 -Свети Николе 3 -Кичево 7 -Ресен 10 -Неготино 2.

Починати се 10 лица, тројца пациенти од Скопје (63, 47 и 83г), еден од Прилеп (77г), еден од Тетово (50г), еден од Струмица (88г), еден од Битола (61г), еден од Гостивар (80г), еден од Гевгелија (60г) и еден пациент од Пробиштип (66г). Пациентите се починати во болнички услови.

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 331 оздравени пациенти од: -Скопје 126 -Куманово 23 -Дебар 8 -Штип 1 -Прилеп 21 -Тетово 14 -Струга 18 -Велес 9 -Битола 15 -Охрид 21 -Кавадарци 16 -Гостивар 3 -Гевгелија 4 -Струмица 7 -Крива Паланка 14 -Радовиш 3 -Крушево 2 -Кочани 5 -Пробиштип 1 -Валандово 2 -Виница 2 -Кратово 2 -Свети Николе 1 -Кичево 1 -Ресен 3 -Неготино 9

Досега во земјата се направени вкупно 423.696 тестирања на Ковид -19. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 87590, бројката на оздравени пациенти е 68695, на починати е 2657, а бројот на активни случаи изнесува 16238.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 5 дена

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 3 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Гостиварпред 2 недели

Во Гостивар ќе се постават ПЛАСТИКОМАТИ – остави пластично шише, земи пари!

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!