Поврзи се со нас

Вести

5 причини зошто треба да изберете Daikin инвертер клима уред

Објавено

на

  Што е инвертер?

  Инвертер технологијата претставува револуционерен изум кој доминира на пазарот на уредите од домаќинството на глобално ниво уште од самиот почеток. Кога станува збор за инвертер клима уредите, нивна главната карактеристика е нивната можност да ја контролираат и оптимизираат брзината на својот мотор.

  Регулираната брзина им овозможува на единиците да ја одржуваат температурата без да го оптоваруваат моторот постојано да работи со максималниот капацитет. Ова значи дека инвертер единицата за климатизација е енергетски ефикасна и поекономична од клима уредите што не користат инвертер технологија. Сите клима уреди од портфолиото на Daikin ја користат инвертер технологијата, што во комбинација со R32 фреонот го прават овој бренд технолошки лидер на пазарот.

  Главни придобивки од инвертер климите:

  Економичност

  Како што напоменавме погоре, благодарение на оперативниот метод на инвертер климите, самиот мотор не работи постојано со максимален капацитет, со што ви овозможува помали трошоци и пониски сметки за струја.

  Енергетски-ефикасни

  Инвертер технологија се смета за најдоброто решение кога станува збор за економичноста и заштедата на енергија. Во инвертер технологијата, греењето и ладењето се автоматизираат непречено, и така овозможуваат заштеда на енергијата, за разлика од поранешните технологии кои конзумирале голема количина на електрична енергија без оглед на употребата.

  Подолг животен век

  Оваа технологија покрај поголемата економичност и ефикасност, со оптималниот режим на работа, за разлика од другите технологии кои постојано работат “со полна пареа”, значително го зголемува животниот век на клима уредот.

  Тивок режим на работа

  Инвертер климите работат со многу пониски брзини, така што овозможуваат намалување на бучавата до 19dB што е практично нечујно за присутните во просторијата. Како за споредба, шепотот е со јачина од 20dB.

  Перфектна температура за спиење

  Инвертер климите ви овозможуваат мирен сон, со тоа што ја одржуваат постојана температурата во просторијата и притоа создаваат оптимална атмосфера за спиење.

  Посетете ги продажно изложбени салони на Еко Вент – официјален DAIKIN Home Comfort Expert партнер за Македонија:
  Гостивар, ул.Сретко Крстески бр.34  📞 070 211 190  gostivar@ecovent.com.mk
  Тетово, ул.Илинденска бр.179            📞 044 335 051 store@ecovent.com.mk
  Кичево, ул. 11 Септември бр. 101/9   📞 070 209 436 kicevo@ecovent.com.mk

  За повеќе информации, посетете ги ecovent.com.mk и daikin.mk

  (комерцијална објава)

  Сподели на:
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement

  Отворени работни места во Полог:

  Advertisement
  Гостиварпред 52 минути

  Викенд временска прогноза

  Спортпред 14 часа

  Уште еден гостиварец во „бело-синиот“ дрес – КК Гостивар го ангажираше Лефковски

  Македонијапред 15 часа

  Од понеделник личните документи ќе се издаваат со новото уставно име на земјава

  Гостиварпред 16 часа

  Недисциплина зад воланот, 35 казни во Гостивар за брзо возење и други прекршоци

  Гостиварпред 18 часа

  3 смртни случаи, 10 нови корона позитивни во земјава, гостиварско нема промени

  Гостиварпред 19 часа

  На инфективно во Гостивар моментално нема хоспитализирани пациенти со ковид

  Македонијапред 20 часа

  Утре стигнуваат 100.000 вакцини Фајзер, во недела 500.000 Синовак

  Гостиварпред 21 час

  Беснееле пожари на повеќе места во гостиварско

  Гостиварпред 22 часа

  Тројца обвинети за препродажба на хероин во Гостивар

  Македонијапред 23 часа

  Работната група за канабис ги дефинираше поимите декриминализација, легализација и депенализација на употреба на канабис

  Вестипред 1 ден

  Бидете внимателни во природа, крлежите демнат

  Македонијапред 2 дена

  Зголемувањето од 3,5 денари на еколошката такса за горивата помина на Влада

  Гостиварпред 2 дена

  Аларм за ТОПЛОТЕН БРАН, трудниците и постарите да се ослободат од работа

  Што, како, каде?!пред 7 дена

  Нова „неделна акција со супер ниски цени“ во МОНТЕНЕГРО МАРКЕТИ

  Што, како, каде?!пред 7 дена

  Неверојатни цени само за вас! – Нов Ултра леток на Ултра Маркети

  Гостиварпред 7 дена

  Приведени 2 лица од гостиварско-пукале со пиштол и повредиле дебранец

  Гостиварпред 2 недели

  Од среда без полициски час и ограничувања на број на гости на свадби, дозвола за забави во кафулињата-предлози на Комисијата

  Гостиварпред 1 недела

  Благодарници и парични награди за најдобрите ученици во Гостивар

  Еден ден со..пред 6 дена

  ЕДЕН ДЕН СО: Гордана Страшевска, професорка по македонски јазик

  Гостиварпред 2 недели

  Емотивно: Половина век матура на осмата генерација од гимназијата во Гостивар

  Гостиварпред 2 недели

  Драма во Гостивар, маж нападнат од бившата жена и нејзината мајка

  Гостиварпред 2 недели

  Случај на каснување од змија во Гостивар, внимателно во природа!

  Спортпред 2 недели

  КК Гостивар го договори „костурот“ за наредна сезона

  Гостиварпред 1 недела

  Пријавени физички напад во Гостивар и исчезнување на мајка и дете

  Спортпред 2 недели

  Арѓент Беќири од Букурешт ексклузивно за Gostivarpress.mk: Мило ми е што го имаме гостиварецот Муслиу на теренот, очекувам добри резултати од репрезентацијата

  Што, како, каде?!пред 6 дена

  НОВИТЕТ во Гостивар: „Urban GYM“ за секој што сака да биде фит и во форма

  Спортпред 2 недели

  ФОТО ВЕСТ: Македонија тргна за Букурешт на EURO 2020

  Гостиварпред 4 недели

  Етно вешта жена во гостиварско Зубовце – старински специјалитети, чист воздух и дружење

  Гостиварпред 4 недели

  Повторно протест во Гостивар: Хартиените учебници да останат основно средство за учење!

  Гостиварпред 1 месец

  Протест во Гостивар: „Нема да дозволиме експерименти врз нашите деца“

  Гостиварпред 2 месеци

  Паркот во Гостивар ќе добие нов лик и социјално инклузивен дел (фото)

  Гостиварпред 4 месеци

  На поларно време и снег Гостивар маршираше во чест на жртвите во автобуската несреќа

  Гостиварпред 5 месеци

  Како се прославуваше Водици во Гостивар од 2016 до 2020 година (галерија)

  Спортпред 8 месеци

  На Градскиот стадион во Гостивар: ФК Гостивар – ФК Вардар Форино 1:0 (фото)

  Спортпред 9 месеци

  На Градскиот стадион во Гостивар: Вардар Форино – Вардар Скопје (8:9)

  Гостиварпред 9 месеци

  ПРОТЕСТ – Русино е смрт! Белите дробови ни се црни! Сакаме цвеќе, не сакаме депонија!

  Спортпред 10 месеци

  Кошаркарскиот клуб Гостивар започна со подготовките за сезоната 2020/2021

  Гостиарскипред 11 месеци

  ГОСТИВАР МОРА ДА ДИШЕ! Протест бр.2 (фотогалерија)

  ФОТО ВЕСТпред 1 година

  Априлијада на Gostivarpress.mk (втор дел)

  Популарно изминативе 100 дена

  error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!