fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

50 контроли во локали во Гостивар и Чегране, неправилности не биле откриени

Објавено

на

Според статистиката на СВР Тетово, во изминатото деноноќие биле издадени нови решенија за изолација на 183 граѓани во Тетово и 48 во Гостивар. Во двата региони исконтролирани биле околу 1.300 лица со решенија и не биле констатирани прекршувања на изолацијата.

Исто така, полициски службеници во содејство со инспектори од Државниот пазарен инспекторат извршиле 50 контроли во угостителски објекти во Гостивар и Чегране и не констатирале неправилности и непочитување на протоколите за заштита од ковид.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ ТРЕБА ДА СЕ ЛЕГАЛИЗИРА МАРИХУАНАТА ВО ЗЕМЈАВА?

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!