fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Гостиварци фатени со 50 таблети “екстази”

Објавено

на

f258a8Полициските службеници ноќта меѓу понеденикот и вторникот околу 1 часот и 20 минути, на регионалниот пат Тетово-Брвеница запреле патничко возило „БМВ“ со гостиварски таблици, управувано од 22-годишниот Г.Д. од Гостивар, а сопатници биле И.М. (28) и Ј.Ж. (24), исто така од Гостивар. При што пред да застане од совозачкото седиште било фрлено најлонско ќесе со 50 розови таблети, најверојатно екстази, кои се најдени.

Трите лица во возилото, лишени се од слобода и задржани во Полициската станица Тетово, а по разговорот со нив околу пладне во вторникот се пуштени. По целосното расчистување на сите поединости, ќе следува поднесок.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!