Поврзи се со нас

Верувале или не ?!

Верувале или не?!

Во Швајцарија за да земете куче за миленик, мора да поседувате дозвола за куче. Дозволата се обезбедува преку задолжителни курсеви кои чинат околу 400 франци, со кои се докажува нивната стручност во познавање на расата која ја избрале, едно куче-една дозвола. Кучињата мора да бидат регистрирани во општината, сопствениците на курсевите треба да докажат и дека се вешти во собирање на изметот од миленикот. Се плаќа и годишна такса за секое куче.

Се тоа како доказ, дека луѓето навистина ќе се грижат за милениците.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Каде ќе одите на одмор ова лето?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!