Поврзи се со нас

Гостивар

63 годишна гостиварка пријавила физички напад

Објавено

на

Вчера (22 август) во 16 часот и 30 минути, полициски службеници на Одделението за внатрешни работи Гостивар лишиле од слобода 39-годишен гостиварец, кој претходно бил пријавен од 63-годишна жена дека околу 14 часот и 40 минути во заедничкиот двор на нивните куќи физички ја нападнал со дрвен предмет поради меѓусебни недоразбирања, соопшти СВР Тетово.

Подоцна, во врска со овој случај во Полициската станица Гостивар бил повикан уште еден гостиварец, на возраст од 65 години. Полицијата известува дека се преземаат мерки за расчистување и документирање на случајот.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена