Поврзи се со нас

Гостивар

7 награди за учениците од техничко Гостивар на регионалната Електро машинијада

Објавено

на

Средното техничко училиште во Гостивар беше домаќин на регионален натпревар Електро Машинијада 2022 на кој учествуваа повеќе стручни училишта од Тетово и Скопје.

На отворањето на натпреварот Аслиан Снопче, одговорната за образование во Општина Гостивар и директорот Бесир Салиу им посакаа успех на сите учесници. Присутните ги поздравија и координаторот на натпреварот зам.директор Eкрем Мифтари и зам.директоритe Бошко Самојловски, Линда Алили Таири и Сакип Салих .

Средношколците од гостиварското училиште постигнаа значителни резултати со освоени три први места, три втори и едно трето, со што се пласираа за државниот натпревар кој ќе се одржи во Велес во месец мај.

На регионалната Електро машинијада во Гостивар, покрај гостиварското техничко улилиште учествуваа средношколските центри: „Михало Пупин” – Скопје, „Илинден”- Скопје, „Владо Тасески“-Скопје, „Моша Пијаде” – Тетово и „Боро Петрушески“ – Скопје.

Сподели ја веста:
Најновата емисија „МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Тема: ПЕНЗИОНЕРИ | Гостинка: Живка Матевска
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 5 минути

Дечиња чекаат топол дом и внимание, но во Гостивар нема интерес за згрижувачки семејства

Македонијапред 56 минути

Петти ден потрага по Вања, вклучени стотици полицајци, прегледани 50 камери, сослушани 10-тина лица

Вестипред 1 час

ФЛЕШ ВЕСТ| ЦУК: Патот до Галичник исчистен и прооден

Вестипред 2 часа

Земјата денес може да биде погодена од геомагнетна бура

Македонијапред 2 часа

Мухамед Зеќири казнет со 2,5 години затвор

Македонијапред 4 часа

Светски ден за борба против СИДА, годинава во земјава 46 нови случаи

Македонијапред 5 часа

Лавров: Луѓето во Македонија имаат целосно право да бидат еднакви во сите активности на нашиот заеднички континент

Гостиварпред 6 часа

Голомразица и ризик од одрони на патиштата кон Стража, Маврово и по долината на Радика, апел за особена внимателност

Македонијапред 8 часа

Проверете го броилото да се осигурате дали имате дневна евтина струја

Што, како, каде?!пред 4 недели

Fast food ‘Smile’ нова сендвичара во Гостивар која ги развеселува сите сетила

Гостиварпред 2 недели

Во Гостивар ќе се одбележат 100 години од раѓањето на еден од најголемите херои на Македонија, Чеде Филиповски – Даме

Гостиварпред 4 недели

Здружението „Д-р Трајче Нешковски“ и Општина Гостивар заедно за поддршка на децата со попреченост

Гостиварпред 4 недели

Протест на пензионери во Гостивар: Не може да се опстане со 10-12 илјади денари пензија!

Гостиварпред 1 недела

Потресувачки случај на самоповреда и напад во семејство во гостиварско, четири лица пренесени во болница

Гостиварпред 4 недели

Полицијата на средба со ловечките друштва од Гостивар, Чегране и Врапчиште

Гостиварпред 7 дена

Гостиварката Тамара со број 6, почна гласањето за Јуниор Евросонг

Гостиварпред 3 недели

Во еден по полноќ во Гостивар приведена девојка оти нарушила ред и мир

Гостиварпред 1 недела

Лишен од слобода 51-годишен гостиварец поради физички напад врз неговата вонбрачна партнерка

Гостиварпред 3 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 3 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 4 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 4 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 4 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Гостиварпред 4 месеци

Во Ниќифорово достоинствено и гордо одбележан 1 век од раѓањето на великанот Чеде Филиповски-Даме

Гостиварпред 4 месеци

Коњаницата „Бигорски Манастир–Патот на црешовото топче“ продефилира во Гостивар, најмладиот учесник е Никола од Тумчевиште

Гостиварпред 5 месеци

Завршна изложба на делата од ликовната колонија „Гостивар 2023“

Гостиварпред 5 месеци

Јунски пазарен ден во Гостивар со полни тезги, еве ги цените

Огласи за вработување:

Advertisement
.

Популарно изминативе 100 дена

Вести

7 çmime për nxënësit nga shkolla teknike e Gostivarit në Elektro Makinerinë rajonale

Објавено

на

Shkolla e mesme teknike në Gostivar ishte nikoqire garës rajonale Elektro Makineri 2022 në të cilën morën pjesë disa shkolla profesionale nga Tetova dhe Shkupi.

Në hapjen e garës, Aslian Snopce, përgjegjësja për arsim në Komunën e Gostivarit dhe drejtori Besir Saliu ju uruan suksese të gjithë pjesëmarrësve. Të pranishmit i përshëndetën edhe koordinatori i konkursit, zëvendësdrejtori Ekrem Miftari dhe zëvendësdrejtorët Boshko Samojllovski, Linda Alili Tairi dhe Sakip Salih.

Nxënësit e shkollës së mesme të Gostivarit arritën rezultate domethënëse duke fituar tri vende të para, tri të dyta dhe një të tretë, duke u kualifikuar kështu në garën shtetërore që do të mbahet në Veles në muajin maj.

Në Elektro Makinerinë rajonale në Gostivar, përveç shkollës së mesme teknike të Gostivarit morrën pjesë edhe qendrat e shkollave të mesme “Mihalo Pupin” – Shkup, “Ilinden” – Shkup, “Vllado Taseski” – Shkup, “Mosha Pijade” – Tetovë dhe “Boro Petrusheski” – Shkup.

Сподели ја веста:
Најновата емисија „МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Тема: ПЕНЗИОНЕРИ | Гостинка: Живка Матевска

Популарно изминативе 100 дена