Поврзи се со нас

Гостивар

702 новозаразени со коронавирус, 24 смртни случаи, над 1.100 оздравени

Објавено

на

Во последните 24 часа се направени 6.480 тестирања, а регистрирани се 702 нови случаи на КОВИД-19, соопшти вечерва Министерството за здравство. По региони:
• Скопје – 280
• Струмица – 49
• Куманово – 47
• Штип – 37
• Гостивар – 33
• Тетово – 28
• Охрид – 26
• Кичево – 19
• Битола – 17
• Прилеп, Велес и Кавадарци – по 16
• Свети Николе – 14
• Радовиш -13
• Струга – 10
• Ресен, Крива Паланка, Делчево, Виница и Пробиштип – по 9
• Дебар – 8
• Гевгелија и Берово – по 5
• Кочани, Неготино и Кратово – по 4
• Валандово и Демир Хисар – по 2
• Македонска Каменица и Демир Капија – по 1
Пријавени се 24 починати лица: 10 починати лица од Скопје (93г, 85г, 81г, 70г, 65г, 63г, 59г, 57г, 50г и 37г), 4 починати лица од Гостивар(86г, 75г, 63г, 51г), 2 починати лица од Прилеп (70г и 45г) и по едно починато лице од Тетово (87г), Кавадарци (67г), Струмица (62г), Кичево (61г), Кочани (76г), Дебар (60г), Валандово (76г) и Богданци (62г). Од пријавените 21 е починат во болнички услови и 3 се починати во домашни услови.
Регистрирани сe 1.119 оздравени пациенти од:
• Скопје – 512
• Струмица – 104
• Гостивар – 102
• Куманово – 79
• Кичево – 56
• Велес – 25
• Прилеп – 24
• Штип – 23
• Дебар – 22
• Битола – 21
• Кавадарци – 18
• Кочани и Ресен – по 16
• Радовиш 15
• Свети Николе – 13
• Гевгелија – 11
• Картово – 10
• Пробиштип – 8
• Делчево – 7
• Тетово – 6
• Неготино, Богданци и Македонски Брод – по 5
• Виница – 4
• Берово – 3
• Валандово – 2
• Струга, Крива Паланка, Крушево, Демир Хисар, Демир Капија, Дојран и Македонска Каменица – по 1
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

ИСТРАЖУВАЧКА АНКЕТА:

Дали користите PayPal?

Advertisement
Гостиварпред 23 минути

ОВР Гостивар приведе 44 годишник поради напад врз жена

Гостиварпред 1 час

Околу 150 казни за брзо возење во Тетово и Гостивар

Македонијапред 2 часа

Какво време носи новата работна недела?

Гостиварпред 14 часа

На патот Кичево-Гостивар пронајдено ќесе со кокаин кај 36 годишник

Гостиварпред 15 часа

Физички напади во Гостивар – еден пред казино, друг во локал

Македонијапред 19 часа

Армијата одбележува 30 годишен јубилеј

Македонијапред 21 час

Мицкоски: Ќе ја напуштам политиката ако некој од партијата гласа за промена на Уставот

Гостиварпред 22 часа

Владиката г.Јосиф чиноначалствуваше со света литургија во „Пресвета Богородица“ во Гостивар

Спортпред 24 часа

Столе Димитриевски МВП на дуелот со Барселона

Гостиварпред 24 часа

Лекарска помош за децата во Гостивар барајте во модуларната болница, педијатрија се реновира

Македонијапред 1 ден

Училишниот прибор поскап за 50%, за прваче во просек потребни до 100 евра

Рецептипред 1 ден

Јапонски колач со само 3 состојки, најмекиот десерт што го полуде светот

Локални избори 2022пред 2 дена

Мевмед Џафери: Неуморно ќе работиме, ќе ја промениме сликата за безидејноста!

Што, како, каде?!пред 3 дена

Неверојатни цени само за Вас! – Нов Ултра леток на Ултра Маркети

Гостиварпред 2 недели

„Диви трки” на патот Тетово-Скопје: Учествувале момчиња од Гостивар, Тетово и Скопје

Што, како, каде?!пред 1 недела

Нова акција со СУПЕР НИСКИ ЦЕНИ во Монтенегро Маркети

Гостиварпред 2 недели

Од денес до недела Галичник филм фестивал

Гостиварпред 2 недели

Нападната девојка во салон за убавина во Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Трагедија на патот Маврови Анови – Дебар, животот го загубија три лица

Македонијапред 1 недела

Во автобус кој се обраќал на линија Пореч-Гостивар запленето злато вредно над 600 илјади евра

Гостиварпред 2 недели

Жртвите во страотната несреќа на патот Маврово-Дебар на возраст од 35, 42 и 52 години

Гостиварпред 2 недели

Чествување на Илинден во Гостивар во духот на традицијата со народни песни и ора

Гостиварпред 2 недели

Усмртен 52 годишен маж при групна тепачка во Гостивар

Локални избори 2022пред 2 недели

Мицкоски во Требиште и Жировница: Да изградиме општина која обезбедува иднина, д-р Мевмет тоа го може

Гостиварпред 6 дена

Гостивар: Лажно се претставувале како службени лица, со намера да и наштетат на верската заедница

Локални избори 2022пред 2 недели

Кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ со порака до жителите на Маврово и Ростуше: На нашата општина му треба будење и домаќинско работење

Гостиварпред 2 недели

Свеченост по повод празникот Илинден во Гостивар

Гостиварпред 1 месец

Во Галичник ечеа македонски песни во чест на 1 век од раѓањето на Сариевски (Галерија)

Гостиварпред 1 месец

Отворен нов маркет на МОНТЕНЕГРО во Гостивар! Голема акција на дел од понудата

Гостиварпред 2 месеци

Пазар Гостивар: Поевтинети зеленчукот и овошјето, понудата богата и примамлива

Гостиварпред 2 месеци

Весели, разиграни дечиња на приредбата „Збогум градинке“ во Гостивар

Спортпред 3 месеци

Леуново достоен домаќин на првата теренска трка со пречки: Адреналин, забава, невреме, натпреварувачки дух!

Спортпред 3 месеци

МЗТ Скопје без проблеми во празната Младост против Гостивар 72-85

Спортпред 3 месеци

Пелистер славеше во празна сала со само „пет на пет“ против КК Гостивар

Вестипред 3 месеци

Наместо спортска игра, тотален хаос на натпреварот КК Гостивар-Пелистер

Спортпред 3 месеци

КК Гостивар го „стопи“ и Еуроникел 78-70

Гостиварпред 3 месеци

Концерт на гимназијата во Гостивар за успех на матурантите и добредојде на полуматурантите

Гостиварпред 4 месеци

Велигден 2022 во Гостивар: Сплотени со радост во срцата, Христос Воскресе-Навистина Воскресе!

Културапред 4 месеци

Успешен концерт во Гостивар на друштвото „Браќа Ѓиноски“ во чест на Велигден

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена