Поврзи се со нас

Гостивар

722 новозаразени со коронавирус, 26 смртни случаи од кои 3 во Гостивар

Објавено

на

Во последните 24 часа се направени 5.869 тестирања, а регистрирани се 722 нови случаи на КОВИД-19, што е 12,3%, стои во Извештајот на Институтот за јавно здравје. По региони најголем број во:

  • Скопје – 302
  • Куманово – 46
  • Тетово – 51
  • Гостивар – 39
  • Струмица – 42
  • Охрид – 24
  • Штип, Кичево – 21
  • Кавадарци– 19…

Пријавени се 26 починати лица: 6 од Скопје, по 3 од Гостивар и Куманово, 5 од Тетово, по 2 Кичево и Струга и по 1 од Прилеп, Охрид, Штип, Струмица и Крива Паланка.

Регистрирани сe 574 оздравени пациенти од кои 87 од Гостивар.

 

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 4 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 6 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 7 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 8 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 8 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 11 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 11 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 12 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Огласи за работа:

Advertisement

сите дневни вести на Телеграм:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена