fbpx
Поврзи се со нас

Занимливости

Масонски поздрав, како се ракуваат владарите на светот

Објавено

на

Масоните се ракуваат со притискање палецот на зглобот од кажипрстот. Овој поздрав се нарекува “Боаз”
Колку пати ви се случило некој толку силно да ви ја стегне раката што ке си речете “Е ова е вистински машки поздрав” Но ако се ракувате со масон нема да ги имате тоа чувство. Тие само нежно ке ви ја земат раката и протресат.

masonski-pozdrav-foto-youtube-1387217515-413181
На јутjуб се појави видео во кое се разоткриваат личностите од јавниот живот за кои се верува дека припаѓаат на масоните. Меѓу луѓето за кои се претпоставува дека се користат со масонски поздрав се најдоа: Тони Блер, Николас Саркози, Боно u2, Шек Онил.
Видеото се состои од неколку ситуации каде се поздравуваат на масонски начин.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!