fbpx
Поврзи се со нас

Занимливости

8 интересни факти за некои од најголемите светски брендови

Објавено

на

– Изворното име на Goggle е “Backrub“ (масажа на грбот)

– Логото на Кока Кола го препознава 94% од светската популација.

– Првиот оброк на менито во Мекдоналдс не било хамбургер, туку хот дог.

– Сѐ што ќе и кажете на “Siri“ е испратено на Епл, анализирано и зачувано.

– Дисплејот на Епловиот iPad го изработил Самсунг.

– Старбакс дизајнирал тркалезни маси, за гостите да не се чувствуваат осамено.

– Валмартовиот просечен профит е 1.8 милиони долари, секој час, а безмалку една третина од популацијата на САД еднаш неделно го посетува Валмарт.

– Фејсбук е во сина боја, затоа што Марк Цукерберг е далтонист на црвена и зелена боја.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Како треба да се одвива наставата во училиштата?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Занимливостипред 5 часа

Словенците успешни и во садење џиновски тикви, најголемата има дури 713 килограми

Гостиварпред 8 часа

MOZZART со донација за хируршкото одделение во Општа болница Гостивар

Гостиварпред 10 часа

Гостивар со 3 новозаразени од корона и 13 оздравени – во Македонија денес 112 нови случаи

Што, како, каде?!пред 10 часа

„Мега акција со Мега ниски цени“ во МОНТЕНЕГРО МАРКЕТИ

Гостиварпред 10 часа

Гостиварската полиција уапси лице осудено на затвор за убиство

Гостиварпред 11 час

Комеморација во медицинско во Гостивар за загинатиот ученик: „Ахмет Хакан Шанверди вечно ќе останеш во нашите срца“

Гостиварпред 12 часа

Амбасадорката на Црна Гора во посета на Гостивар – се разгледуваат можностите за поблиска соработка меѓу општините

Гостиварпред 13 часа

За два дена шеесетина граѓани казнети во Гостивар оти не носеле маски

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!